Spotkania

ColorBox Examples

Starostwo Powiatowe w Słupsku gościło delegację z partnerskiego powiatu Herzogtum Lauenburg

Do tej pory Team organizacyjny polsko-niemieckiej "Zabawy w miasteczko" spotkał się trzykrotnie.

Pierwsze spotkanie miało miejsce na terenie powiatu słupskiego w listopadzie 2009 r. Starostwo Powiatowe w Słupsku zaprosiło członków zespołu organizacyjnego z powiatu Herzogtum Lauenburg na wizytację terenu, na którym powstanie obóz - Wioska Dyla. Przybyli dokładnie wymierzyli teren, a także oznaczyli wszystkie potrzebne punkty. Celem spotkania było również poznanie się głównych organizatorów projektu oraz omówienie spraw technicznych. Stronę niemiecką reprezentowali: Małgorzata Hausmann, Jens Pechel, Leo Harnack oraz Morton Vogt. Powiat Słupski reprezentowały trzy osoby.

Drugie ze spotkań przygotowane przez stronę niemiecką odbyło się w dniach 19-21 lutego br. w Mölln. Jego celem było przedstawienie wszystkich niemieckich opiekunów oraz całego zespołu organizacyjnego, biorącego udział w projekcie. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy: team organizacyjny, opiekunów namiotów (dzieci) i opiekunów projektu. Wszyscy zapoznani zostali ze szczegółowym zakresem zadań, niezmiennymi punktami programu oraz ważnymi aspektami potrzebnymi do realizacji "Zabawy w miasto". Po intensywnym wysiłku umysłowym, był czas na szybkie zwiedzanie miasta. W spotkaniu ze strony polskiej udział wzięli: koordynator projektu Maria Matuszewska, zastępca Daria Wojtas, nauczyciele języka niemieckiego Monika Jerczyńska i Wojciech Kosobucki oraz Marta Rutkiewicz i Radosław Szycko.

Podczas trzeciego spotkania, które odbyło się 4 czerwca, siedem osób z niemieckiego powiatu Herzogtum Lauenburg oraz trzech pracowników Oddziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Słupsku przyjechało do Runowa, gdzie zrealizowany będzie projekt "Zabawa w miasto - dzieci budują swój własny świat". W spotkaniu udział wzięły osoby z teamu organizacyjnego, opiekunowie oraz animatorzy wybrani do projektu. Na miejscu poczynione zostały oględziny terenu, na którym zostanie zbudowane namiotowe miasteczko oraz ostateczne ustalenia organizacyjne dotyczące przedsięwzięcia. Następnego dnia odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Słupsku, w którym uczestniczyli goście z Niemiec, a ze strony polskiej organizatorzy, nauczyciele zgłoszeni przez gminy do udziału w projekcie oraz studenci filologii germańskiej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Obie strony omówiły stan przygotowań, obowiązki wszystkich opiekunów i animatorów oraz szczegółowy plan poszczególnych dni lipcowego wypoczynku. Niemieccy goście chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i wyjaśniali wszelkie zaistniałe wątpliwości. Twórczo przebiegła też praca w grupach: Orga-Team podsumował dotychczasowe ustalenia, animatorzy rozmawiali o projektach, które będą prowadzić w czasie obozu, a grupa opiekunów wymieniła spostrzeżenia dotyczące opieki nad dziećmi.


Partnerzy:
Akademia Pomorska
Gmina Damnica
Gmina Debnica Kaszubska
Gmina Kepice
Gmina Kobylnica
Gmina Potegowo
Gmina Slupsk
Gmina Smoldzino
Gmina Ustka
Miastko Ustka
Patronat medialny:
Gazeta Wyborcza
Radio Koszalin
Powiatowy Kurier Slupski
Projekt dofinanasowany jest przez Polsko - Niemieckę Współpracę Młodzieży